Zawory laboratoryjne odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Na rynku dostępne są nie tylko pojedyncze, ale również podwójne i poczwórne zawory z dławikami, które doskonale nadają się nie tylko do gazu ziemnego, ale również do gazu płynnego i gazów technicznych.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając zawory warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Najbezpieczniejszym wyborem są zawory uniwersalne, które można zamontować na przyściennych i wyspowych stołach laboratoryjnych. Wysokiej jakości armatura laboratoryjna wykonana jest z mosiądzu i dodatkowo pokryta chemoodporną powłoką epoksydową. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim przy wyborze zaworów gazu. Jak powszechnie wiadomo w laboratoriach wykorzystywane są gazy, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia i łatwopalne. Aby zminimalizować ryzyko wybuchu, najlepiej postawić na szczelną armaturę laboratoryjną.

Nowoczesne zawory próżni

Nowością na rynku są zawory próżniowe, które wykorzystywane są w profesjonalnych instalacjach próżniowych. Dzięki funkcjonalnym końcówkom można dopasować armaturę laboratoryjną do wymagań każdej pracowni. Jeżeli chodzi o solidność i wytrzymałość, to warto postawić na zawory pokryte specjalną powłoką proszkową. Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na armaturę laboratoryjną wykonaną w całości z nieporowatego mosiądzu. Powłoka proszkowa charakteryzuje się odpornością na wodę i promieniowanie UV.