Okazuje się, że laminarny przepływ powietrza może utrzymywać roboczy obszar, który jest wolny od zanieczyszczeń. W laboratoriach medycznych oraz badawczych trzeba korzystać ze sterylnego otoczenia do wykonywania eksperymentów. Dobrą opcją są komory laminarne, które cieszą się uznaniem na rynku. Czym cechują się te urządzenia? Gdzie są stosowane? Jakie zalety posiadają?

Komora laminarna

Komora z przepływem laminarnym ma za zadanie wytwarzać środowisko pracy wolne od cząstek stałych, jak też przepuszczać powietrze przez system filtracji i wyrzucać je przez roboczą powierzchnię. Urządzenia zapewnia czyste powietrze, które jest stosowane w laboratoriach. Pamiętajmy o tym, że sprzęt sprawdzi się do różnorodnych zastosowań, głównie w miejscach, gdzie wymagane jest czyste, indywidualne środowisko powietrza dla mniejszych elementów. Do prac specjalistycznych wykorzystuje się to urządzenie w laboratorium. 

Zastosowanie komory laminarnej

Komory laminarne od DanLab są dostosowane do specyficznych wymogów laboratorium są stosowane do wielu prac laboratoryjnych, zwłaszcza w sektorach:

  • medycznych,
  • przemysłowych,
  • farmaceutycznych,
  • elektronicznych.
komora laminarna

Urządzenia te są wykonywane głównie ze stali nierdzewnej bez szczelin lub połączeń, co zapobiega gromadzeniu się bakterii w miejscu strefy roboczej. Co ciekawe, sprzęty są nazywane czystymi ławkami, gdyż powietrze w miejscu pracy jest doskonale oczyszczane dzięki filtracji. Proces laminarnego przepływu dotyczy transportu powietrza, gdzie cały korpus przepływa z jednolitą prędkością.