Myjka ultradźwiękowa doskonale sprawdza się w laboratoriach, przychodniach, gabinetach stomatologicznych i lekarskich oraz w szpitalach jako urządzenie do sterylizacji medycznych narzędzi. Użycie tego rodzaju myjki zwiększa aż szesnastokrotnie jakość umycia i wysterylizowania narzędzi aniżeli mycie ich ręcznie. Jest to w dzisiejszej dobie, gdzie występuje bardzo dużo zakaźnych chorób bardzo ważne i istotne.

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Myjka ultradźwiękowa (https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/myjki-ultradzwiekowe/) czyści umieszczone w niej narzędzia poprzez przenoszenie fal poprzez wodę, która zawiera płyn czyszczący. Fale są niewidoczne dla oka ludzkiego i nieszkodliwe dla ludzkiego zdrowia. W trakcie przenoszenia fal powstają liczne mikropęcherzyki, które pękają pod wpływem wciąż przenoszonych fal. Ta nagła implozja pęcherzyków powoduje, że pod wpływem zmian ciśnienia następuje oddzielenie się cząsteczek brudu z przedmiotów umieszczonych w myjce.

Skuteczność myjki ultradźwiękowej

Chociaż mycie i czyszczenie przy pomocy fal ultradźwiękowych odkryto przez przypadek to jednak doskonale sprawdzona jest skuteczność mycia i czyszczenia w ten sposób.
Myjka ultradźwiękowa ma wiele zalet:

  • doskonale sterylizuje i czyści dane przedmioty,
  • jej praca jest cicha i bardzo wydajna,
  • jest mała i nie zajmuje wiele miejsca,
  • jej wygląd i design jest ciekawy i nie zaburza wyglądu gabinetu.