Wielu z nas doskonale wie o tym, że takie dygestatorium laboratoryjne sprzed dekady to znacznie mniejsze możliwości, jeśli chodzi o reakcje ze znaczną ilością kwasu, na dokładkę elektronika takiego dygestatorium nie przekazuje danych na laptop w czasie rzeczywistym, a to utrudnia potem szybkie tworzenie raportów. Sprawy te są bardzo ważnymi, bo to mniej ekspertyz w skali dnia i w skali tygodnia. Właśnie dlatego od jakiegoś czasu te sprzęty laboratoryjne wytwarza się z myślą o modernizowaniu i co równie istotne takie modernizowanie nie może być skomplikowanym. Dlatego też wymiana wentylatora w dygestatorium na ten wydajniejszy i nowy powinna trwać jakieś kilka minut. Polega ona na zdjęciu panelu, odkręceniu kilku śrub, wyjęciu starego, wstawieniu nowego, przykręceniu śrub i ponownym zamontowaniu danego panelu, czyli taka modernizacja jest szybką, po to by dane laboratorium nie straciło na tym kilku godzin.

Modernizacje powiązane z elektroniką.

Modernizacje dygestatorium laboratoryjnego powiązane z elektroniką także muszą być tymi szybkimi. Mowa tu rzecz jasna o tym, że dodanie modułu WiFi powinno trwać jakieś kilka minut, bo dzięki temu dane laboratorium szybciej powróci do pracy. Jeśli zaś chodzi o przeszkolenie technika w zakresie obsługi, to zazwyczaj takie szkolenia są zbędnymi, bo ludzie w czasach obecnych mają stały kontakt z tego typu elektroniką. Producenci natomiast dbają o to, by dany moduł wymagał góra jakiegoś sterownika, a nie tej znacznej ingerencji w oprogramowanie, bo taka ingerencja związana to sporo straconych godzin i co równie istotne po niej niezbędnym może być jakieś drobne szkolenie. Tego typu opcji magnaci przemysłu wolą uniknąć w tych laboratoriach fabrycznych i właśnie dlatego inwestują w sprzęty, które szybko się modernizuje, czyli bez jakichś dodatkowych problemów. Ten brak dodatkowych problemów jest istotnym, bo po modernizacji dygestatorium trwającej te trzydzieści minut konkretne laboratorium musi nadal funkcjonować.

Podejście producentów do zagadnienia.

Najnowsze dygestatoria laboratoryjne działają niezwykle sprawnie, a producenci starają się o to, by najnowsze sprzęty tego rodzaju były tymi prostymi, jeśli chodzi o modyfikacje, bo sprzęty te są dość drogimi jako nowe i kupuje się je z myślą o ponad dekadzie użytkowania w konkretnym laboratorium. Jednym słowem to dygestatorium, które jest modelem trudnym w modernizowaniu i na dokładkę droższym od wielu innych raczej będzie miało tę średnią popularność, jeśli chodzi o kupowanie. Ważnym jest też i to, że producenci często rezygnują z produkcji modeli, które są zbyt słabymi względem oczekiwań w czasach obecnych. Mowa tu o tym, że ponad dwie dekady temu wystarczało to, że dygestatorium jest, ale teraz musi ono współpracować z elektroniką użytkową i na dokładkę być czymś, co umożliwia pracę na nowoczesnym i niezwykle wygodnym krześle laboratoryjnym. Aspekty tego rodzaju są bardzo ważnymi.

Inne istotne wzmianki.

Szybkość pracy na dygestatorium laboratoryjnym także ma to kluczowe znaczenie, bo w czasach obecnych szefowie chcą tego, by technicy robili znacznie więcej na danym sprzęcie, czyli by w skali godziny wykonali tę jedną lub trzy analizy więcej. Natomiast technicy nie chcą zostawać w laboratorium po godzinach i właśnie dlatego laboratoria stają się coraz bardziej dopasowanymi do nowoczesnej elektroniki, która nie może ich zawodzić. Ten poziom zaawansowania elektronicznego jest gwarancją tego, że zostawanie po godzinach nie będzie trafiać się dość często, chyba że chodzi o wyjątkowo ważne sprawy.

Author

Naukowiec