Generatory ozonu (ozonatory) są to urządzenia do produkcji (elektrosyntezy) ozonu z tlenu. Głównymi cechami generatora ozonu są: rodzaj i przepływ gazu roboczego (zawierającego tlen), stężenie ozonu na wyjściu z urządzenia oraz wydajność ozonu.

Uniwersalne przemysłowe generatory bariery ozonowej z doprowadzeniem tlenu serii i z chłodzeniem powietrzem oraz z chłodzeniem cieczą zapewniają:

  • Wysokiej jakości, stabilne mieszaniny ozonowo-tlenowe o stężeniu ozonu od 3 do 20% dla większości zastosowań w uzdatnianiu wody, oczyszczaniu ścieków i dezynfekcji;
    szybkie osiągnięcie trybu pracy;
  • Przy ciśnieniu atmosferycznym lub przy niskiej próżni w komorze ozonowej, co zwiększa niezawodność i bezpieczeństwo generatora; lub przy podwyższonym ciśnieniu do 3 barów, co zapewnia bardzo wysokie stężenie ozonu w mieszaninie (10-20% w/w) i możliwość wtryskiwania ozonu do rury pod ciśnieniem do 2,5 bara.

Kompletne generatory ozonu ze wbudowanym koncentratorem tlenu

Wiele generatorów ozonu https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/generatory-ozonu/ jest opartych na zasadzie modułowej na podstawie komórek generatora ozonu absolutorium bariery klasycznej konstrukcji współosiowej. Generatory tej serii są niezawodne i idealne do uzdatniania wody w przemyśle spożywczym, ozonowania końcowego, dezynfekcji zimną wodą zbiorników magazynowych wody, rurociągów, urządzeń w systemach CIP.

Generatory są naprawialne i łatwe w utrzymaniu. Modułowa konstrukcja systemu pozwala na naprawy z minimalnymi czasami przestojów. Idealny wybór do oczyszczania i dezynfekcji wody w komunalnych i przemysłowych systemach wodociągowych, recyrkulacyjnych systemach akwakultury dla hodowli ryb, systemach cyrkulacyjnych basenów publicznych, a także do oczyszczania ścieków.