W dzisiejszych czasach jednym z najskuteczniejszych sposobów na sterylizację różnego rodzaju materiałów i przyrządów jest ich autoklawowanie. W zadaniu tym pomóc może profesjonalny autoklaw, dlatego też warto jak najszybciej rozważyć jego zakup.

Co warto wiedzieć?

Autoklawy to specjalne urządzenia, które umożliwiają utworzenie wysokiego ciśnienia, które doskonale radzi sobie z żywymi mikroorganizmami. Urządzenia tego typu wykorzystywane są nie tylko w profesjonalnych laboratoriach, ale również w salonach lekarskich, kosmetycznych, dentystycznych i weterynaryjnych. Podgrzewane pojemniki o wzmocnionej konstrukcji zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można je było hermetycznie zamknąć, dzięki czemu skuteczność sterylizacji parą wodną jest bardzo wysoka.

Jakie autoklawy wybrać?

Aby wybrać porządny autoklaw (sprawdź) warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego klasę. Do narzędzi litych i niepakowanych doskonale nadają się urządzenia klasy N. Godne polecenia są autoklawy klasy S, które wykorzystują jednostopniową próżnię wstępną. Urządzenia tego typu doskonale nadają się do laboratoriów, gdzie muszą być podczas badań zachowane sterylne warunki. Klasa S także pozwala spełnić wszystkie wymagania sanitarne i higieniczne. Jak powszechnie wiadomo w pierwszej kolejności warto postawić na urządzenia od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Author

Naukowiec