Coraz więcej osób chce obserwować obiekty należące do układu słonecznego, a także korzystać z możliwości, jakie dają teleskopy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli tego sprzętu, dzięki czemu coś dla siebie może wybrać każdy miłośnik astronomii. Na jaki teleskop powinna zdecydować się osoba mająca ochotę na obserwację nieba, jednak niechcąca wydawać dużych pieniędzy?

Najważniejsze parametry

teleskop sky watcher synta bk705az2Ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając teleskop, jest średnica obiektywu oraz jego ogniskowa. To właśnie od nich zależy jakie obiekty będzie można zobaczyć w czasie obserwacji nieba. Popularny wśród osób zaczynających przygodę z astronomią jest teleskop sky-watcher 705az2, którego obiektyw ma średnicę 70 mm, natomiast ogniskowa wynosi 500 mm, co umożliwia obserwację Księżyca, a także jasnych mgławic.

Istotne jest również dodatkowe wyposażenie teleskopu. Dobrze, by w jego skład wchodził okular Kellnera, a także, żeby sprzęt był wyposażony w szukacz, który znacznie ułatwia znalezienie wybranych obiektów na niebie.

Waga teleskopu

Może się wydawać, że waga teleskopu nie ma znaczenia, warto jednak mieć świadomość, że to właśnie od niej zależy czy sprzęt jest mobilny. W przypadku bardzo ciężkiego teleskopu jeżdżenie z nim poza miasto może być trudne. Właśnie dlatego najlepiej zainwestować w stosunkowo lekki model, dobrze by był on wyposażony w dobry statyw, który nie będzie się ruszał pod wpływem delikatnego wiatru. Warto rozważyć zakup teleskopu sky-watcher 705az2, który spełnia wszystkie te warunki.