Należy mieć świadomość, że gęstościomierz jest zdecydowanie bardziej przydatnym urządzeniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie są najbardziej istotne zalety tego produktu.

Jakie atuty ma gęstościomierz?

Produkt jest przede wszystkim bardzo przyjazny dla środowiska. Warto również wiedzieć, że produkty najbardziej renomowanych producentów zostały wyposażone w klawisze pojemnościowe, które charakteryzują się czułością pozwalającą na obsługę nie tylko w rękawiczkach, ale również bez nich.

Różnego typu gęstościomierze https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/gestosciomierze/ to produkty, które można znaleźć przede wszystkim w specjalistycznych laboratoriach.

Bardzo często wymienianą zaletą omawianego urządzenia jest bardzo wytrzymała przednia część. Jest ona bowiem stworzona z twardego szkła.

Warto wiedzieć, że produkty najbardziej cenionych producentów charakteryzują się bardzo przemyślanym połączeniem z oscylatorem. Pozwala to bowiem na wymianę w przypadku, gdyby doszło do pęknięcia celi.

gęstościomierz

Czym jeszcze charakteryzują się wysokiej jakości produkty?

Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w produkty sprawdzonych producentów. W ten sposób użytkownik ma możliwość zapisania nawet do 30 metod pomiaru.

Godny uwagi jest również fakt, że w trakcie napełniania instrumentu od góry wyświetlacz będzie w stanie automatycznie się obrócić.

Z kolei niezwykle stabilna pozycja na blacie roboczym będzie zdecydowanie pomagała w napełnieniu przez strzykawki.

Ogromną zaletą produktu jest także elastyczność.

Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że szczelna obudowa jest właściwa zarówno do zastosowań terenowych, jak i przemysłowych.

Author

Naukowiec