Zlewy są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia profesjonalnego laboratorium. Jeżeli chodzi o parametry techniczne i właściwości zlewów laboratoryjnych, to w dużej mierze zależą one od prac, które wykonywane będą w danej pracowni.

Jakie jest zastosowanie zlewów laboratoryjnych?

Porządny zlew laboratoryjny powinien wyróżniać się przede wszystkim bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Zlewy muszą być odporne nie tylko na substancje chemiczne, ale również na substancje agresywne. Porządne stanowiska do mycia muszą być przystosowane do czyszczenia szkła laboratoryjnego i wszelkich naczyń, które są na co dzień wykorzystywane w pracowni laboratoryjnej. Zlewy jak powszechnie wiadomo muszą także sprawnie odprowadzać ścieki. Nie można zapominać o tym, że to właśnie zlew laboratoryjny odgrywa ważną rolę w utrzymaniu higieny w laboratorium.

Jaka jest specyfika zlewów do laboratorium

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej zlewy, które występują jako osobny element wyposażenia oraz zlewy, które stanowią integralną część stołów laboratoryjnych. Jeżeli chodzi o kształt i materiał, to bez żadnego większego problemu można go dostosować do potrzeb i indywidualnej specyfiki danego laboratorium. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się zlewy wykonane z żywic epoksydowych i kamionki. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej modele wykonane ze stali kwasoodpornej i polipropylenu. Materiały te są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też doskonale odnajdą się w laboratoriach.

Niezawodne stanowiska zlewozmywakowe

W wielu pracowniach laboratoryjnych można spotkać się z nowoczesnymi stołami, które posiadają stanowiska do mycia. Stanowiska tego typu montowane są nie tylko w ciągu blatów, ale również mogą występować jako osobne meble. Do wyboru są zlewy podklejane, wpuszczane i nakładane. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej sprawdzą się stanowiska do mycia, które posiadają podniesione obrzeże. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można zabezpieczyć nie tylko pracowników, ale również szafki instalacyjne przed nieumyślnym zalaniem.