Jedno jest jasne: najważniejszym warunkiem pracy w laboratoriach jest higiena. Dotyczy to nie tylko obszaru związanego dbaniem o czystość miejsca pracy, ale także biotechnologii, przemysłu chemicznego, opieki zdrowotnej i technologii medycznej.

W związku z tym wyposażenie laboratoriów podlega wymaganiom odmiennym od innych branż, ponieważ prawie nie ma innej dziedziny, w której wpływ zanieczyszczeń może wpłynąć tak drastycznie na wynik ich pracy. Z tego powodu należy za wszelką cenę unikać zanieczyszczenia.

Dlatego pierwszym celem przy projektowaniu idealnego krzesła laboratoryjnego jest stworzenie optymalnych warunków higienicznych. Jednak jakie dokładnie są elementy higienicznej konstrukcji?

Materiał krzesła

Oprócz jednolitej konstrukcji, o higienie krzesła laboratoryjnego decyduje również solidna koncepcja materiałowa.

Oprócz podstawowej solidności powierzchnie muszą być łatwe do czyszczenia; dlatego powierzchnie muszą być zmywalne, a jednocześnie odporne na wszystkie powszechnie stosowane chemikalia,

Konstrukcja

Koncepcja ta musi wytrzymać ekstremalne obciążenia codziennej pracy laboratoryjnej – spowodowane częściowo przez wielu użytkowników.

Oprócz profilu higienicznego krzesła te muszą być wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Zainteresowany? Kliknij po więcej