W warunkach laboratoryjnych w zasadzie wszystko narażone jest na szkodliwe działanie chemicznych substancji czy preparatów do odkażania. Dlatego właśnie ważnym elementem wyposażenia takiej pracowni jest krzesło laboratoryjne. Jest ono odporne na działanie dezynfekcyjnych środków. Oprócz tego posiada wymagane atesty, na przykład klasa czystości powietrza 3 i jest zgodne z Normą EN 14644-1 oraz z GMP.

Jakie krzesło laboratoryjne wybrać?

Istnieje kilka rodzajów, a właściwie kilka dodatkowych elementów montowanych przy tego rodzaju krzesłach. Dzięki temu można dopasować mebel do własnych preferencji i zadbać jednocześnie o to, by krzesło laboratoryjne było ergonomiczne i nie generowało dodatkowych problemów, na przykład z kręgosłupem.

Przed wyborem należy zastanowić się nad tym, jak często eksploatowane będzie krzesło. Jeśli cały czas, warto pomyśleć o dodatkach do niego, takich jak podnóżek i podłokietniki.

Należy przemyśleć, czy zależy nam na miękkim krześle laboratoryjnym, czy jednak może być ono nieco twardsze. Od rodzaju pracy lub nawyków zależy czy będzie istniała potrzeba częstego przemieszczania się po gabinecie. Jeśli tak, zaleca się raczej kupno krzesła laboratoryjnego na kółkach, by móc bez problemu je przesuwać, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Dla wykonujących tzw. papierkową pracę, którzy raczej nie ruszają się poza obręb biurka, poleca się krzesło na stopkach.

Dlaczego warto kupić taki mebel do swojej pracowni?

Krzesło laboratoryjne https://danlab.pl/nasze-produkty/meble-i-dygestoria/krzesla-laboratoryjne/taborety-laboratoryjne/ dobrane adekwatnie do preferencji i rodzaju pracy użytkownika jest idealnym, ergonomicznym wyjściem. Korzyści płyną nie tylko dla pracownika, ale i dla pracodawcy. Dlaczego? Pozwoli to uniknąć częstych nieobecności pracownika w pracy oraz daje szansę na zadbanie o jego zdrowie. Odpowiednio dobrane krzesło laboratoryjne z pewnością poprawi komfort i wydajność i podniesie ogólne zadowolenie z pracy. Poprawnie użytkowane krzesło niweluje również ryzyko wad postawy, na przykład skrzywienia kręgosłupa.

Author

Naukowiec