Zestawy dygestoryjne z powodzeniem używane są w wielu branżach. Dzięki nim można sprawnie przeprowadzić procesy związane z analizą składu chemicznego różnych próbek. Nie tylko zapewniają bezpieczne i profesjonalne przeprowadzanie reakcji chemicznych, ale także optymalizują czas pracy i minimalizują ryzyko błędu.
Elementy zestawu dygestoryjnego – zawory i węże
Zawór odpowiada za kontrolę przepływu gazów palnych i niepalnych, gorącej, dejonizowanej, a nawet zimnej wody. W zależności od specyfiki branży, zawory mogą być wykonane z różnych materiałów, jak np. stal nierdzewna, tworzywa sztuczne lub ceramika. Ich zastosowanie sprowadza się do precyzyjnej kontroli ciśnienia i natężenia przepływu substancji, co prowadzi do efektywności i bezpieczeństwa procesów, które są przeprowadzane.
Węże muszą być bardzo elastyczne, aby medium mogło przepływać bez przeszkód. Jednocześnie wąż musi być odporny na wpływy zewnętrzne, takie jak wysokie temperatury, chemikalia i promienie UV. Węże powinny być wykonane z odpornego na zużycie materiału, co przekłada się na ich trwałość oraz niezawodność.
Zestawy dygestoryjne – pozostałe elementy
Proces dozowania, mieszania lub przelewania substancji odbywa się przez wylewkę. Główną cechą wylewki jest jej precyzja, pozwalająca dokładnie odmierzyć potrzebną ilość. Wylewka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów zapewniających odporność na działanie chemikaliów. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym wylewka pozwala również kontrolować przepływ substancji i eliminować możliwość wycieków.
Złączki zapewniają mocne i trwałe połączenie pomiędzy poszczególnymi elementami zestawu. Złączka wykonana jest z materiałów odpornych na korozję, dzięki czemu jest szczelna, i zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi substancji.