Dla trudnych zadań trzeba dobrać odpowiednio dopasowane narzędzia. Laboratoria są miejscami, które narażone są na wiele niespodziewanych reakcji przyczynowo – skutkowych. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto uzbroić się w materiały o specjalnych właściwościach.

Nie ma chemii

Przeprowadzając badania do czynienia mamy z substancjami żrącymi. Oznacza to, że zarówno sprzęt taki jak probówki i mieszadła musi być wystarczająco odporny, ale także urządzenia takie jak zlew.

Zlew z żywicy epoksydowej jest odporny oraz obojętny chemicznie, dzięki czemu nie stwarza zagrożenia oblanie go niebezpieczną substancją, ani nie ma obaw o przekłamanie wyniku z racji kontaktu z cieczą w nim przechowywaną.

Przeciw bakteriom

Wyjątkowo niebezpieczną sytuacją jest, kiedy bakterie przedostają się w nieodpowiednie miejsce. Mogą one się zmieniać a przez to przystosować do życia w innych warunkach a w dalszy etapie stać się bardziej niebezpieczne. Pojemniki oraz zlewy z żywicy epoksydowej są odporne na bakterie, dzięki czemu te nie powinny się na tym materiale rozwijać.

Chemia i mikrobiologia to duże zagrożenia, dlatego zapewnienie sobie bezpieczeństwa ma olbrzymie znaczenie. Żywica epoksydowa to także substancja, która po zaschnięciu jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia fizyczne. To ważna cecha, która sprawia, że wybór takiego produktu staje się dużo bezpieczniejszy oraz bardziej opłacalny.

Więcej informacji znajdziesz w linku https://renggli.pl/pl/oferta/zlewy-laboratoryjne/z-zywicy-epoksydowej/.

Author

Naukowiec